שאלות נפוצות

מה זה NLP?

חקר המצוינות האנושית. NLP זו אינה המצאה אלא תגלית שהתחילה בשנות ה- 70 של המאה הקודמת ע"י ד"ר ריצ'רד בנדלר וד"ר ג'ון גרינדר שהחלו לחקור מהו סוד הצלחתם של האנשים המצליחים ביותר. החקירה הזו התפתחה למתודולוגיה המלמדת כיצד לעשות שינוי במרכיבים בלתי מודעים המשפיעים על איכות חיינו. המטרה העיקרית היא יצירת החופש בחשיבה, בהרגשה ובהתנהגות. קרא עוד

מדוע כדאי לי ללמוד NLP ?

"מה זה יעשה עבורי?" זו שאלה טבעית שרבים שואלים את עצמם.
אנשים לומדים NLP מאחר וזה מעניק להם את היכולות והכלים הבאים:

 • להיות יותר אפקטיבי ומשפיע
 • להרגיש שאתה השולט בחייך ואינך נתון לחסדיהם של ארועים שונים
 • להתפתח ולמצות את היכולת האישית ולחיות חיים מסופקים

כאשר תלמד NLP יושפעו חייך במישורים שונים.

בתחום קריירה ועסקים -

 • תלמד כיצד להניע את עצמך ואת האחרים
 • תלמד להשתמש בשפה במדויק יותר כך שתוכל להשיג את מה שאתה רוצה
 • תלמד להתגבר על מכשולים שמנעו ממך לפתח את עסקייך
 • תלמד כיצד ליצור יתרון על פני המתחרים שלך
 • תלמד כיצד לחשוב טוב וצלול יותר ולקבל החלטות טובות יותר

בתחום האישי ומערכות יחסים-

 • תלמד כיצד לשלוט בתחושות ומצבי הרוח
 • תלמד לקחת שליטה על תת המודע שלך ולהשיג תוצאות יוצאות דופן
 • תלמד דברים על עצמך שלא ידעת לפני כן.
 • תלמד כיצד לעורר את החיות הפנימית ולהיות עם הרבה יותר עוצמה
 • תפתח את תחושת הביטחון העצמית
 • תלמד להשתחרר מפחדים ואמונות מגבילות


מה זה היפנוקאוצ'ינג?

בעוד מאמן מסורתי עוזר ללקוחותיו לכוון את הפעולות והמחשבות המודעות שלהם, היפנוקאוצ' מוסמך מלמד כיצד להשתמש בתת- המודע ביעילות. היפנוקאוצ' הינו מאמן שמשלב בעבודתו היפנוזה עצמית תוך כדי שימוש בתהליכי NLP . השילוב העוצמתי הזה מאפשר למאמן להניע את לקוחותיו במהירות להשגת מטרותיהם ולמינוף עצמי.

מה זו היפנוזה?

היפנוזה היא מצב טבעי. כל אחד מאיתנו נמצא בהיפנוזה ברמה מסויימת במצבים שונים במשך היום.קורה לכם שאתם נוהגים במכוניתכם ולפתע מבחינים שאתם נמצאים במקום שלא התכוונתם להגיע אליו? או קורה לכם שאתם קוראים ספר ומתנתקים לחלוטין מכל מה שקורה סביבכם? או שצופים בסרט ובוכים בכי תמרורים? כל אלו הם מצבים היפנוטיים.

מצב היפנוטי הוא מצב בו קצב גלי המוח מואטים, זהו מצב שדומה לשינה קלה למרות שזו כלל אינה שינה. יש המשווים אותו למצב של חלימה בהקיץ.זהו מצב בו אתם נרגעים ומשתחררים מעכבות ומאפשרים תקשורת ישירה עם תת המודע שלכם.במצב מצוין זה אתם יכולים לזרוע "סוגסטיות" שאתם רוצים שתהפוכנה לחלק מהאמת הפנימית שלכם. חשוב לדעת! לאנשים הנמצאים במצב היפנוטי יש חופש מלא בכל רגע לעצור ולחזור למודעות מלאה.

מדוע פוחדים מהיפנוזה?

רבים טועים לחשוב שכאשר הם בהיפנוזה הם מאבדים את חופש הבחירה והם תחת שליטתו של המהפנט. הסיבה העיקרית לפחדים והמחשבות המוטעות הוא חוסר הידיעה מה זו בעצם היפנוזה. המידע על היפנוזה הגיע לרבים מהטלויזיה והעיתונים או מסרטים בהם הבמאי כדי להכניס סכנה,מתח ומסתוריות ולרתק את הקהל שלו מציג דברים שבינם לבין האמת אין שום קשר. אך רבים טועים לחשוב שזה באמת כך.

אפילו במופעי היפנוזה האסורים בישראל, בהם אנשים עושים דברים מוזרים לכאורה, הם אינם עושים דבר המנוגד לערכים שלהם. במידה והמהפנט אומר משהו הסותר את רצונו של האדם , לא רק שהוא נמנע מלעשות זאת אלא שהוא יוצא מהמצב ההיפנוטי.

האם ניתן להפנט אדם בניגוד לרצונו?

לא. מהפנט טוב קרוב לוודאי יכול להפנט כל אחד, אבל אם אינך רוצה להיות שם אתה בצורה ספונטנית תצא מהטרנס. לפעמים אנשים מתנגדים להיפנוזה מאחר ואינם יודעים למה לצפות הם מפחדים או שיש להם אינפורמציה מוטעית מוקדמת על היפנוזה.

מאחר ובמצב היפנוטי המודע עדיין נוכח, אתה יכול להתנגד גם לכל סוגסטיה שנאמרת לך.לכן אין אפשרות שתאולץ לעשות או לאמר משהו בניגוד לרצונך. באם יעלו דברים שאתה מתנגד להם קרוב לוודאי, אתה תצא מהטרנס ההיפנוטי ותחזור למודעות מלאה או יש כאלו שפשוט נרדמים וכך חוסמים עצמם.

מדוע אני לא מצליח להתהפנט?

יכול להיות שאתה פשוט מתאמץ יותר מידי, או מנתח את המצב יותר מידי ולא מאפשר לזה פשוט להתרחש. ניתוחים ומחשבות ממשיכים להחזיק את המודע ערני ועל המשמרת.

מה ההבדל בין היפנוזה למדיטציה?

כל מדיטציה היא במידה מסוימת טראנס היפנוטי. מדיטציות רבות משתמשות בעיקרון הריכוז בנשימה או קיבוע המבט על נקודה מסוימת, או מיקוד בצליל או מילה מסוימת שנקראת לעיתים מנטרה בכדי להיכנס למצב מודעות אחר. ישנן מדיטציות שכל מטרתן הוא כניסה לטראנס היפנוטי והשארות במצב זה ליצירת רגיעה ושקט פנימי. אחרות משתמשות במצב זה כדי להקשיב לקולות והמסרים הפנימיים להדרכת האדם. היפנוזה ממוקדת בהשגת מטרה ובהטמעת סוגסטיה.

מה זו היפנוזה עצמית?

מילטון אריקסון מאבות ההיפנוטרפיה אמר:" כל היפנוזה היא היפנוזה עצמית ואנשים מהפנטים את עצמם פעמים רבות במשך היום". אף שלא היינו מודעים לכך, לכל אחד מאיתנו יש יכולת טבעית להיפנוזה עצמית. בהיפנוזה עצמית אתם אלו שמנחים את עצמכם ושולטים בכל שלב ושלב בתהליך. היפנוזה עצמית הוא תהליך שיאפשר לכם על פי החלטתכם ומבלי להעזר באף אחד להתחבר אל הפוטנציאל העצום הטמון בכם ולנצל כוחות עצומים שעד היום אולי לא הייתם מודעים להם.

מי יכול להיכנס להיפנוזה עצמית?

לכל אחד יש את היכולת להיכנס לטראנס היפנוטי. מלבד ילדים קטנים מאוד או אנשים מאוד מבוגרים וכאלו הסובלים מפיגור שיכלי ואינם מסוגלים להתרכז. כל מה שצריך בשביל להיכנס להיפנוזה הוא ראש פתוח, רצון, ונכונות לאפשר לזה להתרחש.

היכולת להיכנס בצורה מודעת להיפנוזה מבוססת על 4 יכולות:

1. רגיעה
2. מיקוד
3. דמיון
4. סוגסטביליות


באילו נושאים ההיפנוזה העצמית יכולה לעזור לי?

היפנוזה עצמית היא כלי עוצמתי היכול לעזור לך בכל תחום ובכל נושא. רבים שמשתמשים בתהליכי היפנוזה עצמית מפיקים תועלת בתחומים הבאים:

 • הפחתת מתח
 • הקלה בכאבים
 • שחרור מרגשות כמו:כעס, אשמה ובושה.
 • חיזוק הביטחון העצמי
 • הקלה בכאבי ראש
 • שינה טובה יותר
 • הפסקת עישון
 • ירידה במשקל
 • שחרור מפחדים

מה מרגישים כאשר נמצאים בהיפנוזה?

מאחר וטראנס היפנוטי הוא טבעי ויומיומי, אנשים רבים החווים היפנוזה מרגישים שזה מצב טבעי עבורם, הם שומעים הכל, ומודעים לכל מה שקורה סביבם. יש כאלו שמרגישים תחושת כבדות מסוימת לעומת אחרים המרגישים קלילות. לעיתים יחושו איבוד מסויים של תחושת הזמן שחלף, או תחושות פיסיות מסוימות. במצבים רבים מופיע עיפעוף של העיניים וצורך לבצע פעולת בליעה. טראנס היפנוטי הוא מצב מאוד נעים, רגוע וטבעי. אדם שנמצא בטראנס היפנוטי יכול לעשות זאת כשעיניו פקוחות או עצומות, הוא יכול להישאר ללא תנועה או לנוע. יש כאלו שתחושות הגוף אצלם משתנות והערכת הזמן משתבשת. יש שמרגישים כמו בחלימה תוך כדי ערנות.

האם יש כאלו שעבורם זה לא עובד?

היפנוזה עובדת אם יש בך רצון חזק, רגיעה, איפשור לתהליך להתרחש ושימוש נכון בסוגסטיות יעילות עבורך. אם אתה משתמש בהיפנוזה כדי להיגמל מעישון כדי שהמשפחה תפסיק להטריד אותך, שכח מזה, זה לא יעבוד. כדאי לזכור, היפנוזה לא תעשה עבורכם דבר שאתם אינכם רוצים בו. כדי להצליח בהיפנוזה נדרשת מוטיבציה גבוהה, וככול שהיא חזקה יותר כך ההצלחה מובטחת יותר. במידה ואתם אינכם מצליחים עם הסוגסטיות זה מלמד על התנגדות הקייימת בתת המודע שלכם מסיבה כלשהי. בכדי להסיר את ההתנגדויות השתמשו תחילה בסוגסטיות שחרור לפני שתשתמשו בסוגסטיות להטמעה.

האם לוקח זמן ללמוד היפנוזה עצמית?

לא. לאחר שחוויתם פעם אחת טראנס היפנוטי, אתם כבר תדעו בתחושה שלכם כיצד להתקדם. לאחר מכן אתם מתחילים ללמוד כיצד לקבוע מטרות וכיצד ליצור סוגסטיות יעילות.

מה היתרונות של היפנוזה עצמית?

אחרי 15 דקות של היפנוזה אתם כמו אחרי שינה עמוקה. מעבר להנאה שיש במצב הזה והתחושה הנפלאה, היפנוזה עצמית תאפשר לכם להתחבר לפוטנציאל האינסופי שלכם ולעשות בעצמכם שינויים עמוקים בכדי להתמודד טוב יותר עם מצבי חיים שונים. כאשר מתרחש ארוע מסוים תת המודע שלנו בודק האם יש לו תוכנה מתאימה . כלומר האם יש כבר איזשהו ניסיון עבר ממנו ניתן ללמוד כיצד להגיב. בסריקה המהירה שתת המודע מבצע הוא שולף את התוכנה המתאימה ללא שום קשר באיזה גיל היא נוצרה ואנחנו מגיבים על-פיה. כל התהליך הזה הוא בלתי מודע ואינו בשליטתנו.היפנוזה עצמית תאפשר לכם לשלוט יותר ב'תוכנות' האלו ולהמיר חלק מהן ב'תוכנות' מעודכנות ויעילות הרבה יותר.

באמצעות היפנוזה אנחנו יכולים להגיע להסכמה פנימית בין המודע והתת מודע כך שלא יהיו יותר קונפליקטים פנימיים ומצבי קושי פנימי והתנגדות. המשמעות האמיתית היא שאנחנו לוקחים את השליטה על החיים והעתיד שלנו, במקום להמשיך להיות בובה המתנהלת עפ'י החינוך שקיבלנו והתנסויות העבר. היפנוזה מאפשרת לך להפסיק להיות מופעל אוטומטית ע"י התניות העבר ולקחת אחריות מלאה בכל תחום בחייך. היפנוזה מאפשרת לך להשיג את המטרות שלך בדרך הנינוחה והיעילה ביותר.