מה זה New Code NLP

NLP הוא תחום חדש יחסית במרחב של מדעי ההתנהגות, זו דרך לאיבחון דפוסים ולבניית מודלים התנהגותיים המייצרים תוצאות יוצאות דופן. המודלים שפותחו היו כל כך מוצלחים שאומצו ע"י ארגונים רבים מאוד בעולם ושולבו בתחום הניהול, האימון, הפסיכוטרפיה, החינוך, ספורט והתפתחות אישית.

אם עברת לאחרונה קורס בניהול או סדנה להתפתחות אישית סביר להניח שנחשפת שם לטכניקות NLP.

לאחר כשמונה שנים של פעילות משותפת, בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת נפרדו דרכיהם של בנדלר וגרינדר המפתחים המקוריים. צוות של אנשים בהנחייתו של ג'ון גרינדר מפתח ה-NLP המקורי החלו לפתח תהליכים חדשים להם הם קראו: New Code NLP.

גרינדר מצא שבעת משחק או ביצוע משימות מורכבות האדם מתחבר לרמת ריכוז גבוהה ולמצב של "ביצועי על" ותוך שימוש בכלים שפיתח יצר חיבור בין מצב מצוין זה לבין השגת מטרות שונות.

New Code NLP זהו סט של כלי NLP וטכניקות שפותחו במקור ע"י ג'ון גרינדר וג'ודי דלוזייר, ובהמשך ע"י כרמן בוסטיק סנט קלייר.

ג'ון גרינדר מספר שהוא הבחין באנשים רבים בתחום שעל אף שחוללו "קסמים" בחייהם של אחרים, לא הצליחו לחולל שינוי בחייהם האישיים, והוא היה מוטרד מחוסר המתאם, בין ההצלחה שלהם בעזרה לאחרים בעוד החיים האישיים שלהם היו על הפנים. דמיין לעצמך שאתה נעזר במנחה דיאטה הסובל מעודף משקל, או עובר תהליך לגמילה מעישון עם אדם מעשן. יישומים לתרגול עצמי הם חלק מרכזי מתחום האימון של מנחי New Code NLP.

כאשר למדתי את ה- New Code NLP מג'ון גרינדר נדהמתי לגלות כמה קל לאמץ בצורה אפקטיבית את התהליכים והמשחקים בתחום.

אחד ההבדלים הבולטים בין ה- NLP הקלאסי ל- New Code Of NLP זו ההבחנה בין מטרה/תכלית מודעת לבין זו השייכת ללא מודע, ומצבי קושי נובעים כתוצאה מסתירה ביניהם. תהליכי New Code Of NLP מאפשרים ליצור מתאים ברמה העמוקה.

בנוסף, בתהליכים רבים במקור מעורבת עבודה עם המודע, כמו שימוש ב- SubModalities לדוגמא ללא מעורבות של הלא מודע. זו הסיבה שיש כאלו שנתקלים בקשיים ביישום אפקטיבי של תהליכים מסוימים, כאשר למעשה אינם מתמודדים עם חוסר מתאם והתנגדות ניסתרת של החלק הלא מודע. שיתוף הלא מודע בתהליך מגדיל את סיכויי ההצלחה ומאפשר ללא מודע לבחור את המשאבים ואת המטרות האמיתיות.

הבדל נוסף בולט הוא המיקוד ותשומת הלב המוקדשת ב- New Code Of NLP למצבים הנפשיים בהם נמצא האדם והמשמעות הקרדינאלית שלהם לתוצאות המושגות, בעוד ב- NLP הקלאסי המיקוד הוא בהרבה מקרים בהתנהגות כמניבה את התוצאות.
ב-NLP כאשר אנו מדברים על מתאם פנימי הכוונה למתאם בין החלק המודע לחלק הבלתי מודע שלנו. אחד המרכיבים לפיתוח מתאם פנימי היא באמצעות זיהוי ויצירת כלים לתקשורת בין המודע ללא מודע. האדם מזהה סימנים שהוא מקבל מהלא מודע שאין לו בצורה מודעת אפשרות לשליטה בהם. ובאמצעות יצירת מערכת סימנים עם הלא מודע למציאת אפשרויות חדשות עבור האדם, שיהיו יעילות יותר עבורו.

מצב של "ביצועי על"

ב- New Code NLPאנחנו עובדים על State of Mind בו נמצא האדם ליצירת מצב בו תפתחנה בפניו אפשרויות חדשות לבחירה. ב NLP הקלאסי המיקוד הוא בהתנהגות המגבילה. ההבחנה ב- New Code NLPהיא שהגורם המכריע הוא הסטייט בו נמצא האדם.

State of Mind מכיל התנהגויות שונות, חלקם כאלו שהאדם אינו נחשף אליהם כאשר הוא חושב בצורה מודעת על תחומי חיים שונים. דרך יעילה במיוחד להיכנס למצבי מודעות עליונים היא באמצעות מה שנקרא: "משחקי ניו-קוד".

משחקי New Code NLP

משחק "New Code Of NLP" כולל בתוכו שילוב של שלושת החושים ראיה, שמיעה ותחישה, תוך יצירת תנועות צולבות ליצירת מעורבות מלאה של האונה הימנית והשמאלית, ובהדרגתיות להפוך את זה למורכב יותר ויותר. השילוב הזה מייצר את מצב "ביצועי על" והרמה הגבוהה ביותר היא רמה של "מצב של חוסר ידיעה". וכאשר האדם מגיע למצבים מיוחדים אלו , הם מועברים להקשרים בהם הוא רוצה אפשרויות חדשות נוספות.

"מצב ביצועי על" מתרחש כאשר האדם מתפקד מבלי לחשוב על מה הוא עושה.
"מצב של חוסר ידיעה" מתרחש מתפקד ברמה הגבוהה ביותר שלו ללא מעורבות של המודע. במצבים בהם קיים סיכון לחיים הלא מודע מאפשר לנו להיכנס לרמות תפקוד גבוהות אלו, ואז באות לידי ביטוי יכולות אנושיות מדהימות העושות את הבלתי יאמן ומצילות חיי אדם. החדשות הטבות הן שאינך צריך להגיע למצבי קיצון אלו לתפקד ברמות הגבוהות ביותר שלך, אתה יכול לעשות זאת באמצעות משחקי "New Code Of NLP".

משחקי New Code כוללים תרגילי נשימה שונים, הפעלה של חלקי גוף שונים, ידיים, רגליים, עיניים, וכוללים גם שימוש בכדורי משחק, ג'אגלינג וכד'.