שיתוף מרגש בעקבות מפגש

 

אני בן 29, באוקטובר 2007 אובחנתי עם גידול ממאיר מסוג יואינג סרקומה בלסת שמאלית העליונה. כחלק מהפרוטוקול הרפואי עברתי סידרה של טיפולים קשים שכללו כימוטרפיה, הקרנות ולבסוף כריתה של האיזור הנגוע.

הטיפולים הקשים גרמו לתופעות לוואי קשות מנשוא: סחרחורות, עייפות קשה ירידה בקוגניציה וביכולת הריכוז. הניתוח השאיר חור עצום בחלל הפה שלי ופגע לי ביכולת הדיבור, האכילה והשתייה.

אל יוסי קדמי התוודעתי במהלך הטיפולים כאשר ידידה מהמחלקה האונקולוגית שטופלה יחד איתי הציגה בפני את המדיטציות הניפלאות באתרו, התחלתי לתרגל את מדיטציית הריפוי וההחלמה באופן עקבי וחשתי שיפור והקלה בתופעות הלוואי של הטיפולים הקשים.

את הטיפולים סיימתי ביולי 2009 ולאחר מכן התחלתי לעבור סידרה של ניתוחים קשים ומורכבים בקנדה על מנת לשקם ולנסות להחזיר לתיפקוד תקין את האיבר שניזוק כתוצאה מניתוח הכריתה.

סבלתי מכאבים רבים, הדיפורמציה שנוצרה לי בפנים בעקבות הניתוח גרמה לי לדימוי גוף נמוך וחוסר ביטחון עצמי. החולשה והתשישות הקשים שהרגשתי כבלו אותי לבית, הרגשתי מתוסכל ומדוכא ובעיקר כעסתי על הסבל הרב שנאלצתי לעבור.

פניתי לממסד הרפואי במטרה למצוא מענה לאותם תחושות גופניות שחשתי, עברתי בדיקות רבות ופולשניות אשר בסופן לא נימצא ממצא ניראה לעין ונישלחתי הביתה עם המלצה לנטילת תרופות פסיכיאטריות.

הבנתי שהאחריות לשיקום האישי שלי נתונה אך ורק בידי והתחלתי לקרוא ולחקור כל פיסת מידע שתוכל לסיע לי לצאת מהמצב אליו ניקלעתי, מכיוון שלא עבדתי ולא היתה לי הכנסה לא יכולתי להרשות לעצמי טיפולים יקרים וארוכי טווח חיפשתי כלים יישימים אותם אוכל לבצע באופן עצמאי ושיסייעו לי לשפר את המצב הבריאותי והנפשי בו נימצאתי.

החלטתי לפנות לעזרתו של ד"ר יוסי קדמי על מנת לרכוש את אותם כלים פרקטיים. במיפגש חד פעמי ערכנו תהליך NLP קצר בו יצרנו בהירות כלפי המצב הרצוי באמצעות דימיון מודרך. ליטשנו סוגסטיה עוצמתית "אני אדם בריא, עם ביטחון ועוצמה פנימית אני שלם עם מי שאני ואני מגשים את הייעוד שלי" בנוסף, ד"ר קדמי לימד אותי תהליך קצר של היפנוזה עצמית. התחייבתי בפניו ובפני עצמי לתרגל את התהליך בכל יום עד שאחווה את השיפור הרצוי.

קצת לאחר המיפגש הגעתי לביקורת שגרתית במחלקת שיקום פנים ולסתות בתל השומר. מצב השתלים הדנטלים שהתקינו לי בקנדה היה בכי רע והתפתחה דלקת חריפה סביב השתלים שדרשה התערבות כירורגית נוספת. כיוון שהרגשתי כי אין ביכולתי לעבור עוד את המתח הכרוך בהליך כירורגי ואת השיקום הארוך והכואב המתלווה אליו, הפצרתי ברופא שיתן לי קצת זמן לנסות ולהעביר את הדלקת בעצמי ואם זה לא יצליח תמיד אפשר לחתוך אחר כך...

הרופא הביט בי בגיחוך ואמר לי שבכל שנותיו במקצוע עוד לא ראה מישהו מצליח להתגבר על פתולוגיה כזו מורכבת לבד, אך אם אני מתעקש אני מוזמן לנסות.

התור לניתוח ניקבע לי לחודש מאוחר יותר ואני יצאתי לניסוי שלי. התחלתי לשלב את כל הידע שצברתי בתזונה, תוספי מזון וצמחי מרפא נוגדי דלקת והתמדתי בתירגול תהליך ההיפנוזה העצמית באופן יומיומי ובצורה שיטתית.

כפי שיוסי הסביר לי, לא עשיתי את הדברים מתוך ממאמץ אלא איפשרתי לריפוי להגיע אלי. התמדתי עם התזונה והתירגול באופן עקבי מתוך ידיעה ואמונה ברורה כי הגוף שלי עושה את הדברים בצורה הנכונה ביותר עבורו, לא הסתכלתי על האזור המודלק ולא בדקתי אותו אפילו לא פעם אחת, פשוט איפשרתי לדברים לקרות מעצמם!

מועד הניתוח הגיע וניקראתי שוב למחלקת שיקום פנים ולסתות, במיפגש עם הרופא ביקשתי ממנו שיציץ שוב על אזור הדלקת כי אני מרגיש שהנפיחות ירדה בצורה משמעותית. הרופא הסתכל והיה פשוט בהלם, הדלקת נעלמה לחלוטין והמקום היה נקי לגמרי. הניתוח בוטל והרופא פנה אלי בחיוך ואמר "איזה כיף להיות מאוכזב בצורה כזו...".

כניראה שההצלחה שלי כל כך הדהימה את אותו רופא כיוון שעכשיו התחיל להפנות אלי מטופלים שלו על מנת שאסביר להם מה עשיתי כדי להתגבר על המצב הדלקתי.

רציתי להודות לד"ר יוסי קדמי, על שעזר לי למצוא מחדש את האמונה הידיעה והביטחון באמת הפנימית שלי.

תודה!

לקבלת השם שלי ומספר הטלפון אפשר לפנות ליוסי קדמי ולקבלו.