חג החנוכה בראי ה-NLP

השבוע נשאלתי שאלה, "מהו NLP במשפט אחד?"

התשובה שלי הייתה: "NLP מלמד אותנו כיצד לשלוט במציאות שלנו בכל רגע נתון ובכל מצב".

יש כאלו שירימו גבה ויאמרו:"איך אתה יכול לשלוט במציאות, זו אשלייה!"

ובכן, רבים טועים לחשוב שהמציאות שלנו אילו הארועים שמרחשים מסביבנו עליהם אין לנו שליטה, כאשר למעשה המציאות שלנו היא המחשבות והמשמעות שאנחנו מעניקים לארועים החיצוניים.

אז, אם חנוכה זהו חג גירוש החושך, חג האורים, וההתגלות  - זה בדיוק NLP,
כאשר אתה קולט שיש לך יכולת מופלאה לשלוט בתחושות והמחשבות שלך בכל רגע נתון - זו עבורי היציאה מחושך לאור , זו התגלות שמחוללת טרנספורמציה בחייו של אדם.

אני מזמין כל אחד בחג החנוכה השנה  להוסיף לברכת הדלקת נרות חג החנוכה משמעות אישית וביטוי לצמיחה אישית.

להלן תוספת לברכות ברוח ה-NLP

נר ראשון - נר קבלה עצמית

נר זה מסמל את הקבלה העצמית שלנו, את ההבחנה שכל אחד מאיתנו הוא אחד ויחיד ואין עוד אחד כמונו. הבנה שהטבע של כל אחד מאיתנו הוא לעשות בכל רגע את הכי טוב שאנו יכולים לעשות במסגרת המגבלות והאילוצים הקיימים.

נר זה מסמל פיתוח של גישה מלאת חמלה שלנו כלפי עצמנו ויותר ויותר כלפי הסובבים אותנו.

ברכת הנר הראשון:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִמֵּן לַכָּךְ שֶׁאָנוּ מְקַבְּלִים אֶת עַצְמֵנוּ בְּדִיּוּק כְּפִי שֶׁהִנְנוּ, אָנוּ יוֹדְעִים שֶׁבְּכָל רֶגַע בְּעָבָר, בַּהֹוֶה וְגַם בֶּעָתִיד עָשִׂינוּ וְנַעֲשֶׂה כְּמֵיטָב כֹּחוֹתֵינוּ האפשריים .

 

נר שני - נר הסליחה

נר זה מבטא את שחרורן של התחשות השליליות וחיזוק תחושת הסליחה, בראש ובראשונה כמתנה לעצמנו. הסליחה פותחת אופקים והזדמנויות חדשות, הסליחה מאפשרת למערכת החיסונית שלנו להיות במיטבה.

ברכת הנר השני:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לַסְּלִיחָה שֶׁאָנוּ חָשִׁים כְּלַפֵּי עָצַמְנוּ וְגַם כְּלַפֵּי הָאֲחֵרִים, אָנוּ יוֹדְעִים שֶׁהַסְּלִיחָה הָזוּ הִיא מַתָּנָה גְּדוֹלָה שֶׁאָנוּ מַעֲנִיקִים בְּעִקָּר לְעַצְמֵנוּ וּמִשְׁתַּחְרְרִים מִתְּחוּשׁוֹת שְׁלִילִיּוֹת שֶׁאֵינָן מְשָׁרְתוֹת אוֹתָנוּ.

 

נר שלישי - נר ההודיה

נר זה מבטא את ההוקרה וההודיה שיש בנו לכל הדברים הטובים בחיינו, כאלו שלחלקם אנו מתייחסים כמובנים מאליהם, כמו: יכולות אישיות, בריאות טובה, משפחה אוהבת, חברים תומכים וכד'.

ברכת הנר השלישי:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לַהוֹקָרָה וְהַהוֹדָיָה שֶׁיֵּשׁ בָּנוּ כְּלַפֵּי הַהוֹרִים שֶׁלָּנוּ וְכָל הַדְּמֻיּוֹת הַמַּשְׁמָעוּתִיּוֹת שֶׁלִּוּוּ אוֹתָנוּ וְעָזְרוּ לָנוּ לְהַגִּיעַ לַיּוֹם הַזֶּה.

 

רביעי - נר האהבה

נר זה מבטא את תחושת האהבה שאנו חשים כלפי עצמנו וכלפי הקרובים והאהובים עלינו, כמו גם תחושת האהבה שהולכת ומתחזקת כלפי הסובבים אותנו .

ברכת הנר הרביעי:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לָאַהֲבָה שֶׁאָנוּ חָשִׁים יוֹתֵר וְיוֹתֵר כְּלַפֵּי עַצְמֵנוּ והַסּוֹבְבִים אוֹתָנוּ.

 

נר חמישי - נר השלווה פנימית

נר זה מבטא את תחושת השלווה הפנימית הנובעת מביטחון פנימי עמוק שיש לנו את הכוחות והידע להתמודד עם כל מצב שהוא ושכל דבר שקורה הוא לטובה.

ברכת הנר החמישי:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לַשַּׁלְוָה הַפְּנִימִית אוֹתָהּ אָנוּ חָשִׁים מִיּוֹם לַיּוֹם יוֹתֵר וְיוֹתֵר, שֶׁלּוֹוָה הַנּוֹבַעַת מִתְּחוּשַׁת בִּטָּחוֹן פְּנִימִית וִידִיעָה שֶׁכָּל מָה שֶׁקּוֹרֶה וְיִקְרֶה הוּא לַטּוֹבָה.

 

נר שישי - נר העוצמה אישית

נר זה אנו מדליקים כביטוי לעוצמה הפנימית הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו ולידיעה שהאפשרויות העומדות בפנינו הן אינסופיות .

ברכת הנר השישי:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לִתְחוּשַׁת הֶעָצְמָה הַפְּנִימִית וְהַיְּדִיעָה הָעֲמֻקָּה שֶׁיֵּשׁ בְּכֹחֵנוּ לְהַגְשִׁים חֲלוֹמוֹת וְלִיצוּר מְצִיאוּת הַרְבֵּה יוֹתֵר טוֹבָה.

 

נר שביעי - נר הביטוי העצמי

נר זה אנו מדליקים כביטוי ללהבה הפנימית הקיימת בכל אחד מאיתנו, להבה ייחודית שלנו, ולמחויבטות שלנו להביא אותה ואת עצמנו לידי ביטוי ולממש את ייעודנו.

ברכת הנר השביעי:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לַמְּחֻיָּבוּת האישית שֶׁלָּנוּ לְהָבִיא אֶת עַצְמֵנוּ לִידֵי בִּטּוּי בְּדִיּוּק בַּדֶּרֶךְ הַמַּתְאִימָה וְלִהְיוֹת טהורי לֵב בְּכָל רֶגַע וְרֶגַע בֶּעָתִיד הַנִּפְלָא הַמְּצַפֶּה לָנוּ.

 

נר שמיני - נר האמונה

זר זה אנו מדליקים כביטוי לאמונה העזה שיש בנו שאנו ילדיו האהובים של היקום האינסופי, שאנו מבורכים ומוגנים ושדברים נפלאים מתרחשים ויתרחשו בחיינו מעכשיו ועד עולם.

ברכת הנר השמיני:

נֵר זֶה אָנוּ מַדְלִיקִים כְּאוֹת וְסִימָן לָאֱמוּנָה הַמְּלֵאָה שֶׁדְּבָרִים נִפְלָאִים יִתְרַחֲשׁוּ בְּכָל רֶגַע בַּחַיֵּינוּ, וְלַיְּדִיעָה שֶׁאֲנַחְנוּ מְבֹרָכִים וּמוּגָנִים.

 

חג שמח ומואר!

 

 

באהבה רבה

יוסי קדמי

 

 

למשלוח תגובות ליוסי קדמי

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.