כוחו של הדיבור הפנימי שלך

מכיר את הדיבור הפנימי שלך, הקול הזה שלפעמים נוזף בך על טעויות, הקול הזה שמנתח מצבים שונים, אולי אפילו הקול הזה שאומר לך עכשיו "על איזה דיבור פנימי הוא מדבר?",לדיבור הפנימי הזה שאומר לך דברים שונים יש השפעה עצומה על החיים שלך.
מה שהדיבור הפנימי הזה שקיים בראשך יגיד - יקבע את מה שתאמין בו.אם הקול הזה יגיד דברים חיוביים או דברים שליליים , זה ישפיע על מידת ההצלחה שלך בתחומים שונים בחיים, הגיוני, לא?
אם הקול הזה יקפיד לומר לך שאתה אפס , שאתה כישלון מוחלט, שאתה לוזר, ויחזור ויאמר לך כמה אתה שונא את עצמך, כמה שאתה שמן ומכוער, נחש מה יקרה? מהר מאוד אתה תתחיל להאמין בדברים האלו ותתחיל להתנהג כאילו הם אמת,
אלא אם כן תעשה שינוי בקול הפנימי שלך.

הדיבור הפנימי הוא כוח בעל השפעה גדולה הוא זה היכול לאפשר לך להצליח הצלחה גדולה, או לגרום לך להרגיש כישלון מוחלט.
אז אילו הייתה לך האפשרות לבחור, במה היית בוחר?

inner-criticיכול להיות שזה נשמע לך לא נורא כל כך לרדת על עצמך מידי פעם - אבל בוא תתחיל להקשיב לשפה ולדיבור הפנימי שלך. האם זה באמת קורה מידי פעם בלבד, או שזה קורה ברוב הזמן?
זו עובדה שדיבור פנימי שלילי יכול לחבל חבלה אמיתית בחיים שלך, לגרום לך להאמין שאין לך סיכוי להצליח באמת, לעומת זאת דיבור פנימי חיובי יכול לעזור לך להשיג את הדברים שאתה באמת רוצה וראוי להם, ולחולל את המוטיבציה להגשים את החלומות שלך.

דיבור פנימי חיובי משמעותו קול פנימי שאומר לך דברים כמו: אתה מצליחן, כל דבר שאתה נוגע מצליח, אתה יפה ומושך, אתה סיפור הצלחה גדול - כל אותם דברים שאתה או מאמין בהם או אלו שתאמין בהם בקרוב.

הדיבור הפנימי השלילי או החיובי בו אנו משתמשים יקבע את ההצלחה או הכישלון, לכן, לעיתים חשוב יותר ממה שאנו אומרים, זה איך אנחנו אומרים את זה.

הספורטאים המצליחים ביותר מומחים בדיבור הפנימי החיובי שלהם. רבים מהם יודעים כיצד להוציא את עצמם ממצבי דיכדוך וחולשה באמצעות שינוי הדיבור הפנימי בראש שלהם.רובנו איננו ספרטאים מקצועיים כאלו. רובנו פיתחנו מנגנון שונה, מנגנון המשתמש בדיבור שלילי.
אז איך יוצאים ממעגל השלילה הזה?

הדבר הראשון החשוב שאתה צריך לעשות, זה לזהות שאכן יש לך דיבור פנימי שלילי.
לאחר שזיהית שאתה עושה את זה , עכשיו צריך לעשות משהו כדי לעצור את ההרגל הזה.

דרך מצוינת היא לענוד על פרק היד גומיה משרדית.

התאם את גודלה כפי שמופיע בצילום.

בכל פעם שאתה מבחין שהדיבור הפנימי מתחיל את הדיבורים השליליים משוך את הגומי משיכה חזקה ושחרר אותו כך שהוא מכה בחוזקה בפרק כף היד שלך.התנועה הזו תיצור כאב שיקטע את הדיבור השלילי. מאחר ואתה אינך אוהב שכואב לך, ככול שתקפיד למשוך את הגומי בכל פעם שיופיע דיבור שלילי, מהר מאוד ההתנהגות הישנה הזו תתחלף במשהו חיובי.

הטכניקה היא כזו, נניח שאתה איש מכירות שצריך להתקשר ללקוח מסוים ואתה מתחיל לומר לעצמך משהו כמו:"מה פתאום שהוא ירצה לדבר איתי? מי אני בכלל שאצליח למכור לו? יש הרבה יותר טובים ממני.." ברגע שאתה מבחין בדיבור השלילי הזה, אתה מושך משיכה חזקה בגומי, חש את הכאב, ומיד מחליף את הדיבור השלילי בדיבור חיובי, משהו כמו: " כולם רוצים לדבר איתי, אנשים זקוקים לי" או "אני יודע הרבה יותר מרוב האנשים בחוץ, זה עוזר לי להצליח". לפעולה שאתה עושה אנחנו קוראים ב-NLP התחום בו אני מתמחה,Reframing. פרטים

עכשיו כשאתה יודע כיצד ליצור שינוי בדיבור הפנימי , בוא נדבר על דרכים להפוך את הדיבור החיובי שלך למלהיב במיוחד. טון הקול בו אתה משתמש לדיבור הפנימי חשוב מאוד, תחשוב, יש הבדל עצום בין לשמוע קול צורמני שאומר לך "לך על זה אתה תצליח", או לחלופין לשמוע איזה קול עמוק ומלהיב המשרה ביטחון ועוצמה, הגיוני ?

הקול הפנימי החיובי שלך צריך להיות מרשים ומושך, כזה שלא רק גורם לך לפעול אלא משרה עלייך ביטחון בהצלחה שלך. יש כאלו שאוהבים להוסיף מוסיקה מלהיבה ברקע, איזה שיר שמלהיב אותך, ודמיין שמתווספת למוסיקה ברקע להקת זמרים וזמרות ששרה "איזה תותח אתה" וזיקוקים צבעוניים ואפקטים נוספים מופיעים בעוד אתה מתקרב להשגת המטרה שלך.

מה דעתך על משהו בסגנון הזה:

כן, הקול העוצמתי הזה בתוך הראש שלך יכול להניע אותך לעשות ולהשיג כל דבר שאי פעם חלמת עליו ואפילו יותר מזה. אתה הפסקת להיות אחד מאלו שלא מצליחים להשיג את מבוקשם. אתה עכשיו טיל בליסטי שאומר לעצמו "אתה יכול, זה אפשרי עבורך" ומאמין שאתה יכול להשיג כל מטרה שאתה תחפוץ בה.

השתמש בתהליך הזה בפגישות עיסקיות כמו גם בפגישות אישיות או חברתיות.

אתה יכול לעשות כל דבר ולהיות כל דבר כאשר אתה מאמין שאתה כזה.

אתה סיפור הצלחה. אבל תחילה אתה צריך להאמין שאתה אכן כזה. אם באפן קבוע אתה תגיד לעצמך שאתה הצלחה אדירה, אתה תאמין בזה. אבל אם אתה עדיין ממשיך לומר לעצמך שאתה כישלון, סביר להניח שתאמין בזה.

ככול שהדיבור החיובי שלך יהיה עוצמתי יותר ומלהיב יותר ויחזור על עצמו שוב ושוב ושוב , אתה תאמין בזה.

חשוב שתאמין במה שאתה אומר ולא במה שאחרים אומרים או אינם אומרים עלייך. הקפד להגיד לעצמך כמה נפלא אתה ועצור את כל האמירות הישנות איזה לא יוצלח אתה, כמה אף פעם אתה לא מצליח וכד'.

מהר מאוד אתה תהפוך למה שאתה אומר.

אז קבל עכשיו החלטה, אם אתה לא שומע קולות פנימיים שמפארים אותך, מגדילים אותך ואומרים לך כמה אתה מדהים ונפלא, עכשיו הזמן לשנות. אין שום סיבה לחכות עם זה.אל תחכה שאחרים יאומרו לך את זה. תחילה האמן בזה בעצמך, וכאשר האחרים יתחילו לקלוט את האמונה הזו בך הם רק יחזקו אותך עוד ועוד. מבלי שאתה תחילה תאמין בזה,ותקפיד לומר את זה לעצמך, כמה עוצמתי ונהדר אתה, יקשה עלייך להצליח באמת.

אין לי מושג כמה פעמים תצטרך לומר לעצמך שאתה הצלחה אדירה או שאתה מאהב מצויין, או שאתה מושך וכריזמטי או כל דבר שתבחר לומר לעצמך. חזור ואמור את זה שוב ושוב ושוב עד שתוך כדי שינה תתחיל למלמל את זה, תגיד את זה בלב, תגיד את זה בקול רם, השתמש בקולות מרשימים במיוחד , עשה זאת עד שתאמין בזה. השתמש ביצירתיות שבך, השתעשע עם זה, חזור ואמור את זה בעשרות גירסאות שונות.

זכור, המשך לומר את זה עד שתאמין בזה. וגם אז המשך לומר ולחזק את זה עוד יותר, השתמש בקול כזה שמדליק אותך ומניע אותך ומלהיב אותך לפעול ולעשות. היצירתיות והעוצמה הזו יובילו אותך לאמונה העמוקה שלך בעצמך.

זכור, אל תמתין שאחרים יאמרו לך כמה אתה גדול , עשה זאת אתה לעצמך. התחל להיות מדהים בזכות הדברים שאתה אומר לעצמך - האחרים יזהו את זה ברגע שאתה תזהה את זה בעצמך.

השתמש בטכניקה הזו לדיבור הפנימי בעסקים, במערכות יחסים, והפוך את החיים שלך להרבה יותר משעשעים ושמחים ולעין שיעור הרבה יותר מצליחים.

רוצה ללמוד תהליכים רבים נוספים להעצמה אישית ושינוי,
בוא לקורס בן 9 ימים שמתחיל ממש עוד מעט...פרטים


מייל תגובה ליוסי קדמי: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.